Kõik tegevused viiakse läbi Kodavere Pärimuskeskuse (endise Pala vallamaja) sisehoovis. Vihmase ilma korral toimuvad tegevused hoones sees. Hoones on võimalik tutvuda ka väljapanekutega Pala vallamaja ajaloost, Kodavere keelest ning kirjanik Anna Haava elust ja loomingust. Soovituslik grupi suurus vahemikus 10-30 last.
Rahvamängude õpituba (1 tund)
Kas olete mänginud „Rebase püüdmist“ või „Silla tegemist“? Aga „Hiirelõksu“ või „Musta meest“? Mis moodi küll käivad mängud „Viru-vinkel“ ning „Inglid ja vanapaganad“? Ja kuidas mängida „Linna piiramist“ ning „Lõokest ja pääsukest“?
Õpitoas tutvustatakse ja mängitakse läbi vanemaid ja uuemaid rahvamänge, mis on olnud tuntud Kodavere kandis ja ümberkaudu viimase saja aasta jooksul. Enamajaolt on tegemist liikumis- ja osavusmängudega, sekka mõni nuputamismäng. Mängud on pärit Eesti Rahvaluule Arhiivi kogudest ja sobivad õpilastele vanuses 7-13.Puust mänguasjade meisterdamise õpituba (1 tund)
Millega mängisid talulapsed sada aastat tagasi? Millest olid valmistatud toonased mänguasjad ja kuidas need välja nägid? Kust mänguasju saadi ja kuidas neid tehti?
Õpitoas tutvustatakse sajanditaguse talulapse mänge ja mänguasju ning õpitakse tegema lihtsamaid puust mänguloomi. Töövahenditest kasutatakse õpitoas nuge ja naaskleid ning rakendatakse Kodavere piirkonnale omaseid traditsioonilisi töövõtteid. Õpituba sobib lastele vanuses 7-12.Keelemängude õpituba (1 tund)
Juan käis Mustvede luadal: Õssin luadalt suani, suani siden uan, uan õli veikse vuadi eden, vuadi siden juagi vedel... Kodavere kiälen eb õle üstegi kiänäkud egä viänäkud siden, sii one ike kõege õigem kiil!
Õpitoas tehakse tutvust Kodavere keelega – kuulatakse, öeldakse järgi ja kirjutatakse murdekeelseid sõnu ja väljendeid. Mitmesuguste abivahendite toel arvatakse ära, mida need kirjakeeles tähendavad. Keelemängudes ja -ülesannetes kasutatakse vanasõnu, mõistatusi, laule ja pajatusi. Mängude kaudu saavad õpitoas osalejad aimu piirkondlike keelte rikkusest ning Kodavere piirkonna eluolust enne ja nüüd. Õpituba sobib õpilastele vanuses 10-18.
Aiaviljade istutamise õpituba (1 tund)
Missuguste aiaviljade kasvatamise poolest on Kodavare kant tuntud? Miks just Peipsi rannakülades hakati laialdaselt kurgi- ja sibulakasvatusega tegelema? Kuidas saab väiksest kõrvitsaseemnest suur kõrvits? Miks kasvatati ja kasvatatakse praegugi siinkandis kanepit?
Õpitoas pannakse näpud mulda ja istutatakse istutuskastidesse Kodavere piirkonnale omaseid aiakultuure (nt sibulat, kurki, kõrvitsat). Õpilastele tutvustatakse aiaviljade mahapanemisega seotud tööetappe (idandamine, pikeerimine, istutamine) ja antakse edasi põhitõed istikute hooldamise kohta. Õpituba sobib õpilastele vanuses 7-18.